.: Otec Mii (Hermann / Hillbilly Russiann Roullete), je velice úspěšný pes, jak po stránce výstavní, tak sportovní.

.: Narodily se pouze 2 fenky, takže výběr se značně zúžil.Pozorovala jsem 2 fenky a přemýšlela jsem, kterou si vybrat. Ve třech týdnech jedna z fenek-tricolorní Mia po mém návratu z práce nikdy nebyla mezi ostatními,vždy se vyšplhala přes ohrádku a hurá zkoumat okolí....a bylo vybráno.
.: Mia je výstavně velice povedená po svém otci,je Slovenský junior šampion a Český šampion.Po mamce Anitce zdědila lovecké schopnosti a úspěšně absolvovala norovací zkoušky.
.: Největší radost mi ale dělá ve sportu.
S půlroční Miou jsem začala dělat flyball. Byla hotová střela,jen maličko nezvladatelná,jelikož svůj tenisák nechtěla odevzdat dobrovolně.Museli jsme zahájit kursy poslušnosti u Věrky v Borku. Zvládli jsme složit i zkoušku poslušnosti ZOP. Jelikož byla rychlá a míček mi už přinesla,mohla se zařadit do nejrychlejších družstva v ČR - Hop Trop Prague. Holky jsem již znala z dob,kdy jsem v družstvu běhala s Anitou...takže parta skvělá a super rychlí psi.Letos na Mistrovství Evropy v Belgii jsme obsadili 3. místo v 2.divizi a na podzimním turnaji "Rychlejší než vítr" se družstvu HT Prague se podařilo nádherně zakončit sezónu.
Padl nový český národní rekord -17,74 sekundy.Mia se stala při vyhlášení nejrychlejším malým psem turnaje. Český flyballový pohár "Purina pro plan cup 2009" vyhrálo naše družstvo Hop Trop Prague za získané body ze čtyř turnajů.